درگیری پلیس فرانسه و مهاجران در اردوگاه «جنگل» در شمال فرانسه

Your video will begin in 5

Thanks! Share it with your friends!

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Added by EuronewsPersian
174 Views
در آستانۀ تخلیۀ اردوگاه موسوم به «جنگل» در نزدیکی شهر«کاله» در شمال فرانسه، صدها مهاجر با مسدود کردن راههای ورودی به این اردوگاه با پلیس درگیر شدند. مهاجران با به آتش کشیدن تعدادی از چادرها و سطل های زباله با پلیس درگیر شدند.

به گزارش پلیس ضد شورش فرانسه، مهاجران در این درگیری که یکشنبه شب نیز ادامه داشت به سوی پلیس سنگ پرتاب کرده اند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرده اما به گفتۀ پلیس این منطقه، این درگیری هیچ مجروحی در پی نداشته است.

این اردوگاه که بین ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ مهاجر از کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان، ایران و برخی از کشورهای آفریقا را در خود جای داده قرار است روز دوشنبه تخلیه و تخریب شود. عملیات تخلیۀ این اردوگاه با همکاری نزدیک به ۱۳۰۰ پلیس و ژاندارم صورت خواهد گرفت.

فرمانداری «کاله» با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ عضو گروه چپ گرای «نه به مرز» به این منطقه آمده اند از بروز آشوب به هنگام اجرای علمیات تخلیۀ این اردوگاه ابراز نگرانی کرده است.

اردوگاه جنگل که به دست خود مهاجران و به صورت زاغه هایی تشکیل شده از چادر و چوب ساخته شده به یک معضل برای فرانسه و بریتانیا تبدیل شده است. بسیاری از این مهاجران تلاش می کنند به صورت غیرقانونی نظیر مخفی شدن در زیر کامیون هایی که از منطقۀ بندری «پا دو کاله» به سمت بریتانیا می روند از دریای مانش عبور کرده و خود را به بریتانیا برسانند.

بنا به اعلام فرمانداری کاله، نزدیک به ۱۳۰۰ مهاجر زیر ۱۸ سال بدون همراه در اردوگاه «جنگل» زندگی می کنند و قرار است از دیگر پناهجویان جدا شده و به مراکز ویژه ای منتقل شوند.

طبق توافقی که میان لندن و پاریس صورت گرفته تعدادی از این مهاجران در صورت داشتن خانواده و شرایط پناهندگی می توانند به بریتانیا مهاجرت کنند.

Comment le démantèlement de la «jungle» de Calais va-t-il se dérouler ? https://t.co/8sL1huonJG pic.twitter.com/FlYQa7DGcR— 20 Minutes (@20Minutes) 23 octobre 2016
Category
News
Tags
فرانسه

Post your comment

Sign in or sign up to post comments.

0 Comments

Be the first to comment

advertisement