عفو بین الملل خواستار لغو قانون «عوامل بیگانه» در روسیه شد

Thanks! Share it with your friends!

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Added by EuronewsPersian
95 Views
به گزارش سازمان عفو بین الملل در پی تصویب قانون محدود کردن فعالیت نهادهای غیردولتی با کمک مالی خارجی در روسیه، فعالیت بیش از یکصد نهاد با مشکل مواجه شده است.

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ میلادی در پارلمان روسیه به تصویب رسید، سازمان های غیردولتی این کشور که با کمک های خارجی فعالیت می کنند، باید به عنوان «عوامل بیگانه» در روسیه خود را به ثبت برسانند.

مقامات کرملین دلیل تصویب این قانون را محافظت از منافع روسیه در برابر دخالت های خارجی عنوان کردند.

به گزارش سازمان عفو بین المللی در مدت ۴ سالی که از تصویب این قانون می گذرد، ۱۴۸ سازمان غیر دولتی به عنوان «عوامل بیگانه» شناخته شده اند و فعالیت ۲۷ سازمان نیز متوقف شده است.

GOOD> Amnesty Moscow office open again https://t.co/3cDKvx2zCp NOT SO GOOD> Putin’s NGO-shackling foreign agents law https://t.co/p8zVIa4zxe— AmnestyUK Media Team (@NewsFromAmnesty) November 18, 2016

سرگئی نیکیتین، رئیس دفتر عفو بین الملل در مسکو در این رابطه گفت: «ما معتقدیم که دولت روسیه باید یاد بگیرد که تمامی انتقادهای سازنده را از سوی سازمان های مردمی بپذیرد و با آنها همکاری کند. زیرا بدون شک این قانون باید لغو شود و باور داریم که این اتفاق یک روز خواهد افتاد.»

بازگشایی دفتر سازمان عفو بین الملل در مسکو

همزمان مقام های دفتر سازمان عفو بین الملل در شهر مسکو از بازگشایی مجدد این دفتر در روز جمعه خبر دادند.

این دفتر دوم ماه نوامبر با حکم رسمی دولتی پلمپ شده بود. رئیس این دفتر عنوان کرده بود که دلیل این اقدام مشخص نیست زیرا این دفتر برای مدت ۲۰ سال از مقام های شهر مسکو اجاره شده بود.

Amnesty International’s Moscow Office Reopened https://t.co/CQbMxGXWqh— Rights in Russia (@rightsinrussia) November 18, 2016

سرگئی نیکیتین گفته بود، زمانی که کارمندان به محل دفتر آمدند متوجه شدند که قفل در شکسته شده و به جای آن قفل های جدید قرار داده شده است.

مقام های مسکو در بیان دلیل این اقدام گفته بودند که آنها اجاره بهای خود را پرداخت نکرده و بدهکار بوده اند اما مسئولان دفتر عفو بین الملل گفته اند که تا کنون تمام اجاره های خود را پرداخت کرده اند.
Category
News
Tags
روسیه

Post your comment

Sign in or sign up to post comments.

0 Comments

Be the first to comment